Sekso lėlės – vienas populiariausių sekso žaislų, apie kurį kalba dauguma nuotykių ištroškusių vyrų.
 
Vakarų pasaulis žiūri į silikonines sekso lėles kaip į naujųjų laikų seksualines aukštumas. Štai keletas dalykų, kuriuos jums bus įdomu sužinoti. 
 
Sekso lėlės – tinka vyrams?
     2019 m. buvo atliekami tyrimai, kuriuose buvo nagrinėjama kokį ryšį užmezga vyras ir sekso lėlė. Tyrėjai išsiaiškino, kad glamonės, bendravimas bei laiko leidimas kartu su silikonine sekso lėle buvo ne tik fetišas, bet ir veiksminga psichinės sveikatos gydymo priemonė.
Tyrimo metu buvo apklausta 100 dalyvių, kurie per pastaruosius 18 mėnesių erotiniams žaislams išleido mažiausiai 1000 USD. 74 % respondentų nurodė, kad po intymaus bendravimo su asmenine sekso lėle, jiems pagerėjo miego kokybė, širdies veikla bei sumažėjo nerimas.
 

Ką tai reiškia vyrams?
Pristačius sekso robotus, silikonines lėles bei kitus erotinius žaislus, kai kurie spėliojo, kad jie netrukus gali pakeisti žmonių susitikimus ir tai tikėtina, kad gali būti tiesa. Taigi, kas nutiks vyrams, kurie naudoja šiuos produktus? Pasak klinikinio psichologo ir knygos „The Myth of Sex Addiction“ autoriaus Davido Ley, „Nėra neįprasta, kad seksualinių problemų turintys žmonės įninka naudoti pornografinius ar sekso žaislus kaip alternatyvą, kai jų partnerė nėra pasiekiama ir tai visiškai normalu. Jis taip pat teigia, kad nors šia tema tyrimų mažai, jis mano, kad jei kas nors jau kovoja su depresija ar nerimu, sekso žaislai gali labai stipriai padėti šiame procese.

 

Ar tai naudinga vyrų psichologijai ir sveikatai?
Tie patys tyrimai parodė, kad sekso lėlių naudojimas nėra blogas vyro psichologijai ir iš tikrųjų gali būti naudingas jų sveikatai. Tyrime, paskelbtame žurnale „Cyberpsychology, Behaviour and Social Networking“, buvo tiriama, ar sekso lėlės turėjimas nesukels psichologinių simptomų, tokių kaip depresija, nerimas, seksualinė disfunkcija ir bendra psichologinė kančia. Taip pat buvo ištirta, ar šių lėlių naudojimas turėjo ilgalaikio poveikio vartotojų požiūriui į moteris. Jie nustatė, kad nebuvo jokio neigiamo poveikio, o kai kurie respondentai nurodė teigiamą poveikį, pvz., padidėjusią savigarbą besimylint, geresnę patirtį lovoje.

Kam labiausiai reikia sekso lėlės?
Sekso lėlės skirtos ne tik vienišiems senoliams. Sekso lėlė gali būti puiki kompanijonė tiems žmonėms, kuriems reikia tam tikro seksualinio išsilaisvinimo be emocinio prisirišimo. Šis erotinis žaislas turi daug perspektyvų dėl ko gali padėti – nuo emocinio pastiprinimo iki nuostabios patirties įgijimo.